مبلغ ( تومان ) :
تا

تبلیغات

نظرسنجی

رضایت شما عزیزان از گروه املاک کثیری

اب گرم لاویج

در ابتدای ورودی شهر چمستان از مسیر نور به چمستان یک مسیر بسیار زیبای آسفالته به طرف جنوب و جنگل که با عبور از پارک جنگلی کشپل به  روستای لاویج ختم می شود.که به عبارتی در عرض جغرافیایی ۳۶ درجه و ۲۵ دقیقه شمالی و طول جغرافیایی ۵۲ درجه و ۴ دقیقه شرقی,  می باشد. لاویج در ارتفاع ۷۳۹ متری از سطح دریا قرار دارد. فاصله روستای لاویج تا شهرستان نور، حدود ۳۵ کیلومتر می باشد.

 

روستایی ییلاقی و سرسبز "لاویج"، یکی دیگر از نقاط دیدنی و جذاب منطقه نور چمستان است که از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری این منطقه می باشد که با توجه به این که جاده چمستان به لاویج از پارک جنگلی کشپل عبورکرده و از میان جنگل میگذرد به همین دلیل فضای بسیار دلپذیری را برای گردشگران فراهم می سازد و هر سال مسافران زیادی را به این منطقه زیبا  می کشاند.


اطراف روستایی لاویج را حصار بلندی از کوه های البرز فرا گرفته است که درفصل  بهار و فصل تابستان کامل پوشیده از درختان انبوه و سرسبز می شود که مناظر بدیع و بسیار زیبا و دل انگیزی را خلق می کند. این منطقه همچنین از آب و هوای بسیار مطبوع و خنکی در فصل بهار و فصل تابستان برخوردار است که به همراه طبیعت و سرسبزی بی نظیر وزیبای خود مسافران و توریست های بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند.

در حال حاضر روستای  لاویج دارای سه مسافر خانه در کنار آبگرم و همچنین دو سوئیت و صدها خانه و ویلاهای اجاره ای هست که با توجه به خیل عظیم مسافر در فصل بهار و فصل تابستان ظرفیت پذیرایی از تمامی  مهمانان را ندارد.

جنگل های زیبای لاویج :

یکی دیگر از جلوه های زیبا و جذاب طبیعت لاویج، جنگل های انبوه و متراکم آن تا ارتفاع ۲۵۰۰متری از سطح دریا است و به خصوص درختان راش آن که یادگاری از دوره های گذشته جنگل های هیرکانی در میلیون ها سال قبل می باشد.

اما با این حال مسافران از این موهبت کمتر استفاده کرده و بیشتر به جنگل های حاشیه جاده ها، بیشه زارها و آبگرم معدنی لاویج اکتفا می کنند و این چشم انداز خیلی زیبا و بی نظیر طبیعی لاویج را که از با شکوه ترین صحنه های طبیعت لاویج را به نمایش گذاشته بهره چندانی نمی برند و همچنین این درحالی است که خاطره سفر از این جنگل ها فراموش نشدنی است و مسافرت از طریق این جنگل های طولانی و زیبا برای هر نوع توریست و مسافری  تجربه ای جالب و به یاد ماندنی خواهد بود.

جنگل های لاویج از تنوع بسیار زیاد گونه های گیاهی و دختان گوناگون برخوردار است و در هرناحیه از آن چشمه سارانی از دل زمین به بیرون می جوشد و در تمامی فصول از سال از میوه های وحشی و جنگلی خاصی برخوردار می باشد.فصل  بهار با شکوفه های سفید، فصل تابستان یکسره سبز و همچنین فصل  پاییز هزار رنگ آن از جاذبه های جالب و طبیعی آن به شمار می رود.

آبگرم لاویج :

آبگرم روستای لاویج در دامنه های کوه های قسمت شرقی لاویج از دل زمین به بیرون می جوشد. آب گرم لاویج دارای املاح معدنی و گوگرد های فراوانی است  که برای بیماری های پوستی و دردهای مفاصل کمردرد، پا درد و مهمتر از همه برای تمدد اعصاب بسیار مفید هستش. از آبگرم های معروف لاویج می توان "بیبنو"، "شفل" و… را نام برد که هر یک از این اب گرم ها دارای خواص مخصوص به خود می باشد. آبگرم ها دارای امکانات قابل قبول و بهداشتی مثل دوش، استخر و وان هستن.

معرفی آبشار حرام او :

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی  روستایی لاویج آبشار "حرام او" می باشد که با مقدار فراوان آب که از دل زمین به بیرون می ریزد در مسیر جاده چمستان به سمت لاویج قرار گرفته و دارای آب خنک و گوارایی می باشد و همیشه پذیرای جهانگردان و توریست های بسیارزیادی در مسیر جاده می باشد و دارای عناصر فضایی کوه و جنگل می باشد. همچنین این آبشار دارای امکانات پذیرایی و تفرجگاهی بسیار زیبایی برای مهمانان عزیز که از منطقه بازدید میکنن می باشد.

 

در مورد وجه تشابه آن (به طور شفاهی) چنین نقل می شود که این آب به "حرم او” معروف است چون که این آب از ارتفاعات منطقه سوردار و از پایین دست حرم امام زاده ای که درآنجا دفن است به پایین سرازیر می شود و (او) در زبان طبری به معنی آب می باشد که با ترکیب این دو معنی آبی که از حرم می آید را می دهد. این لفظ به مرور زمان به حرام او تغییر پیداکرده است.

جاذبه های گردشگری طبیعی لاویج :

ناحیه کوچک و کم وسعت روستای لاویج، دارای نواحی اکوتوریستی بسیار بی نظیر وزیبای می باشد. از نواحی تفریحی و توریستی آن می توان از: پارک جنگلی کشپل، آبشار حرام او، جاده های جنگلی و زیبا، آبگرم معدنی لاویج، منطقه جنگلی سوردار، جنگل اسیونگ، مراتع و چمنزارهای بسیارزیبای نومه، چشمه ها و رودخانه های پرآب و خروشان زیبا و دیدنی، ییلاق زیبای ایزوا، منطقه ییلاقی میرخمند و کوه های پوشیده از انبوه درختان و جنگل های وسیع و بکر را می توان برشمرد.

معرفی سوغاتی های لاویج :

رشد گیاهان و شکوفه های درختان در فصل بهار و فصل تابستان همراه با عطر گل های وحشی و گیاهان معطر و خوشبو و چمن زارهای زیبا و انبوه از گل های بهاری این منطقه را برای پرورش زنبور عسل و زنبورداری بسیار مساعد ساخته  که به شکلی که عسل لاویج با عطر و طعم طبیعی یکی از سوغات اصلی روستای لاویج بشمار می اید و همچنین صنایع دستی که با چوب کار شده اند. از آنجایی که این منطقه از پوشش گیاهی کافی و آب فراوان و زیبای برخوردار می باشد دامداری نیز به عنوان شغل ها ی جانبی مردمان منطقه لاویج می باشد و ماست، شیر، پنیر، دوغ و کره  لبنیات محلی لاویج هم از شهرت و اعتبار خاصی در میان مسافران و توریست ها برخوردار می باشد.

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()